۱۲
دی

1

آخرین اخبار و مطالب

حذفیات کنکور ۹۸:

با توجه به اينكه منبع سؤالات آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی در سال تحصيلی ۹۸-۹۷ بر اساس كتاب‌های درسی ياد شده می‌باشد، ضرورت دارد سؤالاتِ آن بر اساس ….

ادامه مطلب …


نفرات برتر کنکور هنر چه درصدهايی می‌­آورند؟

کسب رتبۀ کشوری کمتر از ۵۰، آرزوی هر يک از داوطلبان گروه آزمايشی هنر است. اينکه بتوانند با کسب رتبه‌ای عالی، در هر رشته‌ای که خواهان آنند، پذيرفته شوند. اين مهم بدون تلاشی پي‌گير امکان پذير نيست و البته برای داوطلبانی کوشا و سخت‌کوش نيز غير ممکن نيست.

آمار اين دسته از داوطلبان در آزمون سراسری ۹۷ بيانگر آن است که حتی امکان دارد داوطلبی در يک درس نمرۀ منفی کسب کند اما با کسب درصدهای خوب در ساير دروس، جزو نفرات زير ۵۰ کشوری باشد.

(البته احتمال وقوع اين امر بسيار کم است و اکثريت قريب به اتفاق داوطلبان اين گروه، همۀ دروس را مطالعه کرده‌اند. زيرا به جز درس خواص مواد و درس خلاقيت نمايشي، ميانگين درصد داوطلبان برتر در ساير دروس اين گروه آزمايشی “اعم از عمومي و اختصاصي” حدود ۵۰ درصد است).

در دروس عمومی: 

در دروس اختصاصی: 


تعداد و ميانگين نمرات آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ حاضرين در جلسه‌ی کنکور هنر: 

 


شرکت در آزمون‌های آنلاین سیم آخر:


میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸:

ابراهیم خدایی (رئیس سازمان سنجش آموزش کشور) درباره نتیجه جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در خصوص میزان تاثیر سوابق تحصیلی و شیوه برگزاری کنکور سال ۹۸ برگزار شد، گفت: شواری سنجش پذیرش دانشجو دو مصوبه را مورد تصویب قرار داد. مصوبه اول این بود که در سال ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی ۳۰ درصد قطعی در نظر گرفته شود و مصوبه دوم هم این بود که برای کنکوری‎های سال ۹۸ دو نوع سوال تستی برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در نظر گرفته خواهد شد. همچنین وی افزود: امتحانات نهایی در خرداد ۹۸ برگزار و برای پایه دوازدهم عناوین دروس اعلام می‌شود. ضمن اینکه ضرایب دروس کنکور برای دروس متناظر امتحانی نیز یکسان خواهد بود و تغییری نخواهد داشت.


فهرست بخشي از كتب منابع آزمون سراسری ۱۳۹۸ گروه آزمايشی هنر (نظام ۳-۳-۳-۳)

 به اطلاع داوطلبان گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ می رساند که بخشي از سؤال هاي تخصصي گروه آزمايشي هنر از كتاب هاي:

مباني هنرهاي تجسمي (كد:۲۱۰۶۳۹)، طراحي۱ (كد:۲۱۰۶۳۸)، طراحي۲ (كد:۲۱۱۶۴۴)، آشـنايي با بنـاهاي تـاريخي (كد:۲۱۰۶۲۸)، خط در گرافيك (كد:۲۱۲۶۲۱)، ترسيم فني و نقشه كشي (كد:۲۱۰۶۲۶)، كارگاه نقاشي (كد:۲۱۱۶۴۸)، عكاسي۱ (۲۱۰۶۴۴)، عکاسی۲ (کد: ۲۱۱۶۱۸) طراحي اندام و لباس (كد:۸/۴۹۴)، كارگاه طراحي نقوش سنتي۱ (كد:۷۷/۳۵۹)، ‌حجم سازي۱ (كد:۲۱۲۶۳۸)، آشنايي با صنايع دستي ايران۱ (كد:۳۰/۳۵۹) ، مباني نظري و ساختار موسيقي ايراني (كد:۲۱۰۶۵۹)، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک۱ (سازهای زهی ارشه ای)(کد:۲۱۰۶۶۰)، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک۲ (سازهای بادی و ضربی)(کد:۲۱۱۶۶۴) سازشناسی ایرانی(کد:۲۱۰۶۵۸) شناخت مواد و مصالح (کد: ۲۱۰۶۲۷)، کاربرد رایانه در نقشه کشی (کد: ۲۱۲۶۶۴)، حجم شناسی و ماکت شناسی (کد: ۲۱۲۶۲۷)، پایه و اصول صفحه آرایی (کد:۲۱۲۶۲۰)، مبانی تصویرسازی (کد: ۲۱۲۶۱۹)، اصول و مبانی طراحی صحنه (کد:۲۱۱۶۲۴)، اصول و مبانی ماسک و گریم (کد: ۲۱۲۶۲۵) ، طراحي خواهد شد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


فهرست بخشي از كتب منابع آزمون سراسری ۱۳۹۸ گروه آزمايشی هنر(نظام قدیم)

 به اطلاع داوطلبان گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ می رساند که بخشي از سؤال هاي تخصصي گروه آزمايشي هنر از كتاب هاي:كارگاه هنر۱ (كد: ۵۹۴)، كارگاه هنر۲ (كد: ۱/۵۹۴)، سير هنر در تاريخ ۱ (كد:۳/۵۹۴)، سير هنر در تاريخ ۲ (كد:۸/۵۹۴)، انسان، فضا، طراحي (كد: ۷/۵۹۴)، آشنايي با ميراث هنري و فرهنگي ايران (كد:۶/۵۹۴)، مباني هنرهاي تجسمي (كد:۲۱/۳۵۸)، طراحي۱ (كد:۹۲/۳۵۹)، طراحي۲ (كد:۹/۴۸۹)، آشـنايي با بنـاهاي تـاريخي (كد:۶/۴۹۲)، خط در گرافيك (كد:۶/۴۹۱)، ترسيم فني و نقشه كشي (كد: ۷۸/۳۵۹)، كارگاه نقاشي (كد:۳/۴۹۶)، عكاسي۱ (كد:۱۵/۳۵۸ و ۶/۴۹۷)، طراحي اندام و لباس (كد:۸/۴۹۴)، كارگاه طراحي نقوش سنتي (كد:۷۷/۳۵۹)، ‌حجم سازي۱ (كد:۳/۴۵۰)، آشنايي با صنايع دستي ايران۱ (كد:۳۰/۳۵۹) و مباني نظري و ساختار موسيقي ايراني (كد:۳۳۱)، طراحي خواهد شد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

تفاوت میان دانشگاه‌ها:

اهمیت تصمیم جهت ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری یا آزاد زمانی بیشتر آشکار می‌شود که بعد از فارغ‌التحصیلی قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را داشته باشید یا بخواهید از دانشگاه‌های خارج از کشور بورسیه بگیرید و یا برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود درگیر مصاحبه‌های قبل از استخدام شوید و در آنجا دانش، معدل و اعتبار دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اید مورد بررسی و کنکاش قرار بگیرد.

۱- دانشگاه‌های دولتی: از آنجایی که در دانشگاه‌های دولتی نظارت بر روی اساتید و دانشجویان بیشتر است قطعاً اساتیدی که انتخاب می شوند از لحاظ علمی و تجربی برتراند، بنابراین این موضوع در بالاتر نگه داشتن سطح علمی دانشگاه‌های دولتی نسبت به سایر دانشگاه‌ها نقش مؤثر و مستقیمی دارد. صرف نظر از رایگان بودن تحصیل در دانشگاه‌های سراسری در رابطه‌ای کاملاً مستقیم این سطح علمیِ بالا موجب بوجود آمدن محیطی پویا و سرشار از فعالیت می شود و شاید یکی از دلایل پذیرش بیشتر دانشجوهای دانشگاه‌های سراسری از طرف جامعه همین مورد باشد.

۲- دانشگاه آزاد: در مقابل دانشگاه آزاد با جذب بیش از حد دانشجو و بهره‌مندی از اساتید جوان و بی تجربه نسبت به دانشگاه سراسری دارای سطح علمی پایین‌تری می باشد. به ویژه آنکه در چند سال اخیر که امکان تحصیل بدون کنکور در برخی از رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه آزاد فراهم شده است شاهد شلوغی زیاد کلاس‌های درس و افت کیفیت آموزش بوده ایم.ضمن آنکه تحصیل در دانشگاه آزاد منوط به پرداخت شهریه بوده و دانشجو بعد از هر بار رد شدن در یک واحد درسی موظف به پرداخت مجدد شهریه می‌باشد.

۳- دانشگاه علمی کاربردی: همانگونه که از نام این دانشگاه پیداست نسبت به سایر دانشگاه‌ها تعداد واحدهای عملی بیشتری را در سرفصل خود جای داده است. که البته می‌توان گفت که این مزیت برای متقاضیان رشته‌های هنر چندان کاربردی و قابل تعمیم نیست. در این دانشگاه نیز به دلیل پذیرش آسان و همچنین حضور دانشجوهای شاغل، سطح علمی به میزان قابل توجهی پایین است. از تفاوت‌های این دانشگاه با دانشگاه آزاد پایین‌تر بودن میزان شهریه می باشد.

جمع بندی: در پایان اگر بخواهیم میان این گزینه‌ها انتخاب درست و بهتری داشته باشیم با توجه به مواردی که در زیر به آنها اشاره می‌شود کاملاً واضح و مشخص است که سعی و تلاش برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه سراسری از هر نظر ارزشمند و مقرون به صرفه می باشد.

۱٫ سطح علمی بالای اساتید و دانشجویان

۲٫ برخورداری از امکانات آموزشی رایگان

۳٫ عدم پرداخت شهریه

۴٫ دارای ضریب معدل بالاتر در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها

۵٫ دارای وجه ملی جهت گزینش و استخدام

۶٫ دارای وجه بین‌المللی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور

۷٫ تحت نظارت مستقیم وزارت علوم تحقیقات و فناوری

۸٫ درج مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بر روی مدرک دانشگاهی

 

 

 

 

 

Comment (1)

Reply

سیزده + هجده =