۱۹
بهمن

0

آخرین اخبار و مطالب

📌  درصدهای نفرات برتر در کنکور ۹۸

در دروس عمومی: (روی تصویر کلیک کنید)

درک هنر، خلاقیت تصویری، ریاضی و ترسیم:

خلاقیت نمایشی، موسیقی و خواص مواد:

🔅اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص تأثیر سوابق تحصیلی و انتخاب نظام آموزشی کنکور ۹۹:

🔻براساس مصوبه جلسه شورای سنجش و پذیرش،‌ در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، میزان تأثیر سوابق تحصیلی، حداکثر ۳۰ درصد و با تأثیر مثبت اعمال می­شود به­ طوری ­که:

🔹آن دسته از دیپلمه­ های ریاضی و فیزیک، علوم­ تجربی،‌ علوم ­انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال ۱۳۹۸ یا ۱۳۹۹ و در نظام آموزشی جدید اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن­ها به صورت نهایی برگزار شده­ است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم به میزان حداکثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به­ صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می­شود.

🔹آن دسته از دیپلمه ­های ریاضی و فیزیک، علوم ­تجربی،‌ علوم ­انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ الی ۱۳۹۷ در نظام آموزشی قبلی اخذ نموده ­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به­ صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده­ است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم به­ میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تأثیر مثبت و ۵ درصد نمرات نهایی پیش دانشگاهی اعمال میشود.

🔅در مجموع میزان تأثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد است و به ­صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می‌­شود.

📍مهم: سایر دیپلمه­‌ها مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

لینک اصلی خبر

 

پاسخ تشریحی ترسیم فنی کنکور هنر ۹۸

 

 

 

****************************************

📌 اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با کنکـور سراسری سال ۱۳۹۹:

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند با توجه به درخواست داوطلبان، در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، برای آخرین بار …

✔️توجــه:

داوطلبان با توجه به اینکه فارغ‌التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوماً باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، شرکت نمایند.

ادامـه‌‌ی مطلـب

 

 

****************************************

📌 اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره تاریخ‌ ثبت‌نام‌ و شرایط و ضوابط شرکت در‌ کنکـور سراسری‌ ۹۸:

‌✳️ بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ کلیه‌ متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال ۱۳۹۸ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون‌ و همچنین متقاضیان تحصیل در رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند که‌ ثبت‌نام‌ از روز یکشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۴ آغاز و در پایان‌ وقت‌ روز پنجشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۰۲ پایان‌ می‌یابد.

* تکالیف داوطلبان‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون:‌

۱- مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام.
(این دفترچه همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است).

۲- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org.
۳- مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نشانی: http://dipcode.medu.ir برای دریافت کدهای سوابق تحصیلی ذیل:

* کد سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید (۳-۳-۶).

◾️کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۷ با عنوان رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی.

◾️کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ اخذ نموده اند.

****************************************

📌 دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی – مهـر ماه ۹۸

****************************************

📌 نفرات برتر کنکور هنر چه درصدهایی می‌­آورند؟ کنکور۹۷

کسب رتبۀ کشوری کمتر از ۵۰، آرزوی هر یک از داوطلبان گروه آزمایشی کنکور هنر است. اینکه بتوانند با کسب رتبه‌ای عالی، در هر رشته‌ای که خواهان آنند، پذیرفته شوند.

آمار این دسته از داوطلبان در آزمون سراسری ۹۷ بیانگر آن است که حتی امکان دارد داوطلبی در یک درس نمرۀ منفی کسب کند اما با کسب درصدهای خوب در سایر دروس، جزو نفرات زیر ۵۰ کشوری باشد.

(البته احتمال وقوع این امر بسیار کم است و اکثریت قریب به اتفاق داوطلبان این گروه، همۀ دروس را مطالعه کرده‌اند. زیرا به جز درس خواص مواد و درس خلاقیت نمایشی، میانگین درصد داوطلبان برتر در سایر دروس این گروه آزمایشی “اعم از عمومی و اختصاصی” حدود ۵۰ درصد است).

در دروس عمومی: (روی تصویر کلیک کنید)

در دروس اختصاصی: (روی تصویر کلیک کنید.)

****************************************

📌 تعداد و میانگین نمرات آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ حاضرین در جلسه‌ی کنکور هنر: (روی تصویر کلیک کنید.)

****************************************

📌 میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸:

ابراهیم خدایی (رئیس سازمان سنجش آموزش کشور) درباره نتیجه جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در خصوص میزان تاثیر سوابق تحصیلی و شیوه برگزاری کنکور سال ۹۸ برگزار شد، گفت: شواری سنجش پذیرش دانشجو دو مصوبه را مورد تصویب قرار داد. مصوبه اول این بود که در سال ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی ۳۰ درصد قطعی در نظر گرفته شود و مصوبه دوم هم این بود که برای کنکوری‎های سال ۹۸ دو نوع سوال تستی برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در نظر گرفته خواهد شد. همچنین وی افزود: امتحانات نهایی در خرداد ۹۸ برگزار و برای پایه دوازدهم عناوین دروس اعلام می‌شود. ضمن اینکه ضرایب دروس کنکور برای دروس متناظر امتحانی نیز یکسان خواهد بود و تغییری نخواهد داشت.

****************************************

📌 فهرست بخشی از کتب منابع کنکـور هنر ۱۳۹۸:

(نظام ۳-۳-۳-۳)

 به اطلاع داوطلبان گروه آزمایشی کنکور هنر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ می رساند که بخشی از سؤال های تخصصی گروه آزمایشی هنر از کتاب های:

مبانی هنرهای تجسمی (کد:۲۱۰۶۳۹)، طراحی۱ (کد:۲۱۰۶۳۸)، طراحی۲ (کد:۲۱۱۶۴۴)، آشـنایی با بنـاهای تـاریخی (کد:۲۱۰۶۲۸)، خط در گرافیک (کد:۲۱۲۶۲۱)

ترسیم فنی و نقشه کشی (کد:۲۱۰۶۲۶)، کارگاه نقاشی (کد:۲۱۱۶۴۸)، عکاسی۱ (۲۱۰۶۴۴)، عکاسی۲ (کد: ۲۱۱۶۱۸) طراحی اندام و لباس (کد:۸/۴۹۴)

کارگاه طراحی نقوش سنتی۱ (کد:۷۷/۳۵۹)، ‌حجم سازی۱ (کد:۲۱۲۶۳۸)، آشنایی با صنایع دستی ایران۱ (کد:۳۰/۳۵۹)، مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی

(کد:۲۱۰۶۵۹)، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک۱ (سازهای زهی ارشه ای)(کد:۲۱۰۶۶۰)، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک۲ (سازهای بادی و ضربی)

(کد:۲۱۱۶۶۴) سازشناسی ایرانی(کد:۲۱۰۶۵۸) شناخت مواد و مصالح (کد: ۲۱۰۶۲۷)، کاربرد رایانه در نقشه کشی (کد: ۲۱۲۶۶۴)، حجم شناسی و ماکت شناسی (کد:

۲۱۲۶۲۷)، پایه و اصول صفحه آرایی (کد:۲۱۲۶۲۰)، مبانی تصویرسازی (کد: ۲۱۲۶۱۹)، اصول و مبانی طراحی صحنه (کد:۲۱۱۶۲۴)، اصول و مبانی ماسک و گریم (کد:

۲۱۲۶۲۵)، طراحی خواهد شد.

****************************************

📌 فهرست بخشی از کتب منابع کنکـور هنر ۱۳۹۸:

(نظام قدیم)

 به اطلاع داوطلبان گروه آزمایشی کنکور هنر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ می رساند که بخشی از سؤال های تخصصی گروه آزمایشی هنر از کتاب های:

کارگاه هنر۱ (کد: ۵۹۴)، کارگاه هنر۲ (کد: ۱/۵۹۴)، سیر هنر در تاریخ ۱ (کد:۳/۵۹۴)، سیر هنر در تاریخ ۲ (کد:۸/۵۹۴)، انسان، فضا، طراحی (کد: ۷/۵۹۴)

آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران (کد:۶/۵۹۴)، مبانی هنرهای تجسمی (کد:۲۱/۳۵۸)، طراحی۱ (کد:۹۲/۳۵۹)، طراحی۲ (کد:۹/۴۸۹)

آشـنایی با بنـاهای تـاریخی (کد:۶/۴۹۲)، خط در گرافیک (کد:۶/۴۹۱)، ترسیم فنی و نقشه کشی (کد: ۷۸/۳۵۹)، کارگاه نقاشی (کد:۳/۴۹۶)

عکاسی۱ (کد:۱۵/۳۵۸ و ۶/۴۹۷)، طراحی اندام و لباس (کد:۸/۴۹۴)، کارگاه طراحی نقوش سنتی (کد:۷۷/۳۵۹)، ‌حجم سازی۱ (کد:۳/۴۵۰)

آشنایی با صنایع دستی ایران۱ (کد:۳۰/۳۵۹) و مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی (کد:۳۳۱)، طراحی خواهد شد.

****************************************

📌 تفاوت میان دانشگاه‌ها:

اهمیت تصمیم جهت ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری یا آزاد زمانی بیشتر آشکار می‌شود که بعد از فارغ‌التحصیلی قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را داشته باشید یا بخواهید از دانشگاه‌های خارج از کشور بورسیه بگیرید و یا برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود درگیر مصاحبه‌های قبل از استخدام شوید و در آنجا دانش، معدل و اعتبار دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اید مورد بررسی و کنکاش قرار بگیرد.

۱- دانشگاه‌های دولتی:

از آنجایی که در دانشگاه‌های دولتی نظارت بر روی اساتید و دانشجویان بیشتر است قطعاً اساتیدی که انتخاب می شوند از لحاظ علمی و تجربی برتراند، بنابراین این موضوع در بالاتر نگه داشتن سطح علمی دانشگاه‌های دولتی نسبت به سایر دانشگاه‌ها نقش مؤثر و مستقیمی دارد. صرف نظر از رایگان بودن تحصیل در دانشگاه‌های سراسری در رابطه‌ای کاملاً مستقیم این سطح علمیِ بالا موجب بوجود آمدن محیطی پویا و سرشار از فعالیت می شود و شاید یکی از دلایل پذیرش بیشتر دانشجوهای دانشگاه‌های سراسری از طرف جامعه همین مورد باشد.

۲- دانشگاه آزاد:

در مقابل دانشگاه آزاد با جذب بیش از حد دانشجو و بهره‌مندی از اساتید جوان و بی تجربه نسبت به دانشگاه سراسری دارای سطح علمی پایین‌تری می باشد. به ویژه آنکه در چند سال اخیر که امکان تحصیل بدون کنکور در برخی از رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه آزاد فراهم شده است شاهد شلوغی زیاد کلاس‌های درس و افت کیفیت آموزش بوده ایم.ضمن آنکه تحصیل در دانشگاه آزاد منوط به پرداخت شهریه بوده و دانشجو بعد از هر بار رد شدن در یک واحد درسی موظف به پرداخت مجدد شهریه می‌باشد.

۳- دانشگاه علمی کاربردی:

همانگونه که از نام این دانشگاه پیداست نسبت به سایر دانشگاه‌ها تعداد واحدهای عملی بیشتری را در سرفصل خود جای داده است. که البته می‌توان گفت که این مزیت برای متقاضیان رشته‌های هنر چندان کاربردی و قابل تعمیم نیست. در این دانشگاه نیز به دلیل پذیرش آسان و همچنین حضور دانشجوهای شاغل، سطح علمی به میزان قابل توجهی پایین است. از تفاوت‌های این دانشگاه با دانشگاه آزاد پایین‌تر بودن میزان شهریه می باشد.

جمع بندی:

در پایان اگر بخواهیم میان این گزینه‌ها انتخاب درست و بهتری داشته باشیم با توجه به مواردی که در زیر به آنها اشاره می‌شود کاملاً واضح و مشخص است که سعی و تلاش برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه سراسری از هر نظر ارزشمند و مقرون به صرفه می باشد.

۱- سطح علمی بالای اساتید و دانشجویان

۲- برخورداری از امکانات آموزشی رایگان

۳- عدم پرداخت شهریه

۴- دارای ضریب معدل بالاتر در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها

۵- دارای وجه ملی جهت گزینش و استخدام

۶- دارای وجه بین‌المللی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور

۷- تحت نظارت مستقیم وزارت علوم تحقیقات و فناوری

۸- درج مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بر روی مدرک دانشگاهی